  • T212A225M020CS
T212A225M020CS
advertisement
Manufacturer No:
T212A225M020CS
HK JDW NO:
417-T212A225M020CS
Description:
2.2μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 7Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0004mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T212A225M020CS
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    BULK
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.0004mA
  • Ripple Current
    113mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm