  • T212A153K100MS
T212A153K100MS
advertisement
Manufacturer No:
T212A153K100MS
HK JDW NO:
417-T212A153K100MS
Description:
0.015μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0003mA
Step5Bar-code shipping tag
T212A153K100MS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Packing Method
    BULK
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39003
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Leakage Current
    0.0003mA
  • Tan Delta
    0.02
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm