  • T195D277K060AS
T195D277K060AS
advertisement
Manufacturer No:
T195D277K060AS
HK JDW NO:
417-T195D277K060AS
Description:
270μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED 0.009mA
Step5Bar-code shipping tag
T195D277K060AS
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    TIN LEAD OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    60V
  • Capacitance
    270μF
  • Packing Method
    TRAY
  • Dielectric
    Tantalum
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.009mA
  • Ripple Current
    1850mA
  • Tan Delta
    27.0
  • Length
    26.97mm