  • T110D826K020AT
T110D826K020AT
advertisement
Manufacturer No:
T110D826K020AT
HK JDW NO:
417-T110D826K020AT
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
82μF 10% 85°C-Max 0°C-Min 900mOhm 2-Termination POLARIZED Tantalum Bulk Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110D826K020AT
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    Tray
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    5.5μA
  • Diameter
    8.92mm
  • Height
    640μm
  • Length
    19.05mm