  • T110D825K100AT
T110D825K100AT
advertisement
Manufacturer No:
T110D825K100AT
HK JDW NO:
417-T110D825K100AT
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
8.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2-Termination POLARIZED Tantalum 0.005mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110D825K100AT
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK/TRAY
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Diameter
    8.92mm
  • Length
    19.96mm