  • T110D157K015AT7200
T110D157K015AT7200
advertisement
Manufacturer No:
T110D157K015AT7200
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T110D157K015AT7200
Package:
Datasheet:
Description:
150μF 10% 85°C-Max 0°C-Min 800mOhm
Step5Bar-code shipping tag
T110D157K015AT7200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    15V
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Dielectric
    Tantalum
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    8μA
  • Length
    19.05mm