  • T110B475J035ASTR
T110B475J035ASTR
advertisement
Manufacturer No:
T110B475J035ASTR
HK JDW NO:
417-T110B475J035ASTR
Description:
4.7μF 5% 85°C-Max 0°C-Min 3Ohm Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110B475J035ASTR
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    1μA
  • Diameter
    4.7mm
  • Height
    510μm
  • Length
    11.13mm