  • T110B225M100AT
T110B225M100AT
advertisement
Manufacturer No:
T110B225M100AT
HK JDW NO:
417-T110B225M100AT
Description:
2.2μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 3Ohm 2-Termination POLARIZED Tantalum Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110B225M100AT
  • Package / Case
    Metal
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Box
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm