  • T110A684K075AS
T110A684K075AS
advertisement
Manufacturer No:
T110A684K075AS
HK JDW NO:
417-T110A684K075AS
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
680nF 10% 125°C-Max -55°C-Min 10Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Metal
Quantity:
In Stock : 144
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T110A684K075AS
  • Package / Case
    Metal
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Tan Delta
    0.02
  • Dissipation Factor
    2 %
  • Current - Leakage
    300nA
  • Diameter
    3.18mm
  • Length
    7.26mm