  • T110A564J035AS
T110A564J035AS
advertisement
Manufacturer No:
T110A564J035AS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T110A564J035AS
Package:
Axial
Datasheet:
T110A564J035AS
Description:
0.56μF ±5% 13Ohm @ 100kHz 2-Termination 500nA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
T110A564J035AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    T110
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Hermetically Sealed
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.56μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13Ohm @ 100kHz
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Leakage Current
    500nA
  • Tan Delta
    0.03
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Length
    7.26mm