  • T110A474M075AT
T110A474M075AT
advertisement
Manufacturer No:
T110A474M075AT
HK JDW NO:
417-T110A474M075AT
Description:
470nF 20% 125°C-Max -55°C-Min 13Ohm 2-Termination POLARIZED Tantalum 0.0003mA Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110A474M075AT
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Packing Method
    Bulk
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0003mA
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm