  • T110A273M035AT
T110A273M035AT
advertisement
Manufacturer No:
T110A273M035AT
HK JDW NO:
417-T110A273M035AT
Description:
27nF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED Tantalum Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110A273M035AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    7.26mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Metal
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27nF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    Box
  • Polarity
    POLARIZED
  • Diameter
    3.43mm