  • T110A125K020AT7200
T110A125K020AT7200
advertisement
Manufacturer No:
T110A125K020AT7200
HK JDW NO:
417-T110A125K020AT7200
Description:
1.2μF 10% 85°C-Max 0°C-Min 10Ohm Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110A125K020AT7200
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    1.2μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    300nA
  • Diameter
    3.43mm
  • Height
    510μm
  • Length
    6.35mm