  • T110A105J020ASTR
T110A105J020ASTR
advertisement
Manufacturer No:
T110A105J020ASTR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T110A105J020ASTR
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
1μF 5% 85°C-Max 0°C-Min 10Ohm Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110A105J020ASTR
  • Package / Case
    Metal
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10Ohm
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Current - Leakage
    300nA
  • Diameter
    3.43mm
  • Height
    510μm
  • Length
    6.35mm