  • SY10EP33VZI-TR
SY10EP33VZI-TR
advertisement
Manufacturer No:
SY10EP33VZI-TR
HK JDW NO:
536-SY10EP33VZI-TR
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
SY10EP33VZI-TR
Description:
1 Element Counters & Dividers 10EP Series 10EP33 Positive, Negative 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Purchasing and Inquiry
SY10EP33VZI-TR Overview
It is a device supplied in the 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) package. In wires, 1elements are connected. It is packaged in a manner consistent with Tape & Reel (TR). Due to its membership in the 10EPseries, it is suitable for a variety of applications. Logic type Divide-by-4 is adopted. The operating temperature should be set at -40°C~85°C. Using a Surface Mountmounting type, it is mounted. Providing a voltage of 3.3V~5Vensures higher reliability of operation. There are 1 bits stored in each element of the array. The base part number of 10EP33provides access to more related parts.
SY10EP33VZI-TR Features
Embedded in the 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) package
1 bits per element
SY10EP33VZI-TR Applications
There are a lot of Microchip Technology SY10EP33VZI-TR Counters & Dividers applications.
  • Signal gating
  • Fixed and programmable divide-by-10,9,8,7,6,5,4,3,2 counters
  • Clocks
  • Programmable decade counters
  • Fixed or Programmable Frequency Division
  • Fixed and programmable counters greater than 10
  • Dual Up Counters
  • DIVISION
  • Programmable binary and decade
  • Up Counters
Step5Bar-code shipping tag
SY10EP33VZI-TR
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    10EP
  • Part Status
    Discontinued
  • Voltage - Supply
    3.3V~5V
  • Base Part Number
    10EP33
  • Count Rate
    4GHz