  • SW-200M-19G15N
SW-200M-19G15N
advertisement
Manufacturer No:
SW-200M-19G15N
Manufacturer:
XKB CONNECTIVITY
HK JDW NO:
15922-SW-200M-19G15N
Package:
Datasheet:
Description:
Single ball switch, body 7x3.6, single pass, pin A length 15mm nickel plated, pin B length 19mm gold plated
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SW-200M-19G15N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Pin Type
  • Weight
    1
  • Part Status
    Active
  • Current Rating
    <20MA
  • Mechanical Life
    100,000 CYCLES
  • Product Type
    Single Ball Trigger Switch
  • Voltage Rating
    <12V