  • SSR3S-480D50R
SSR3S-480D50R
advertisement
Manufacturer No:
SSR3S-480D50R
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
797-SSR3S-480D50R
Package:
Module
Datasheet:
Description:
3PHSERS-SCR,PANL MNT,25A,480VAC,
Step5Bar-code shipping tag
SSR3S-480D50R
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
  • Series
    SSR3
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    4 ~ 32VDC
  • Voltage - Load
    48 V ~ 480 V
  • Load Current
    50 A