  • SSM1F-402Z-10T1
SSM1F-402Z-10T1
advertisement
Manufacturer No:
SSM1F-402Z-10T1
Manufacturer:
API Technologies Corp
HK JDW NO:
89-SSM1F-402Z-10T1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SSM1F-402Z-10T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    4nF
  • Current Rating
    10A
  • Number of Channels
    1
  • Current
    10A
  • ESD Protection
    No
  • Height
    2.1mm
  • Length
    8mm
  • Width
    2.1mm