  • 4420P-601-270/500L
4420P-601-270/500L
advertisement
Manufacturer No:
4420P-601-270/500L
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-4420P-601-270/500L
Package:
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Description:
EMI Filter RC-Circuit 25VAC/25VDC Gull Wing SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4420P-601-270/500L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    601
  • Size / Dimension
    0.510Lx0.295W 12.95mmx7.50mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Gull Wing
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Low Pass
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    50μF
  • Technology
    RC (T-Type)
  • Number of Functions
    10
  • Depth
    10.34mm
  • Physical Dimension
    L12.95XB7.493XH2.777 (mm)/L0.51XB0.295XH0.109 (inch)
  • Number of Channels
    8
  • ESD Protection
    No
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Filter Order
    1st
  • Values
    R = 27 Ω, C = 50pF
  • Resistance - Channel (Ω)
    27
  • Height
    0.114 2.90mm
  • Length
    12.95mm
  • Width
    7.493mm