  • SRP8040-R22Y
SRP8040-R22Y
advertisement
Manufacturer No:
SRP8040-R22Y
HK JDW NO:
103-SRP8040-R22Y
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SRP8040-R22Y
Description:
Fixed Inductors 0.22uH 30% SMD 8040
Step5Bar-code shipping tag
SRP8040-R22Y
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    SRP8040
  • Size / Dimension
    0.323Lx0.240W 8.20mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
    1
  • Depth
    6.25mm
  • Current Rating
    25A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    220nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    650mOhm Max
  • Max DC Current
    25A
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    3024
  • DC Current
    25A
  • Height
    4.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm