  • SRP1038C-470M
SRP1038C-470M
advertisement
Manufacturer No:
SRP1038C-470M
HK JDW NO:
103-SRP1038C-470M
Datasheet:
SRP1038C-470M
Description:
Quantity:
In Stock : 1465
Step5Bar-code shipping tag
SRP1038C-470M
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SRP1038C
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.394W 11.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.2A
  • Inductance
    47nH
  • DC Resistance (DCR)
    167mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    6MHz
  • Q @ Freq
    20 @ 100kHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm