  • SRF3225TAFD-101Y
SRF3225TAFD-101Y
advertisement
Manufacturer No:
SRF3225TAFD-101Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SRF3225TAFD-101Y
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
CMC,3.3X2.5X2.5MM,100UH,80V,0.15
Step5Bar-code shipping tag
SRF3225TAFD-101Y
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Mfr
    Bourns Inc.
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    SRF3225TAFD
  • Size / Dimension
    0.118" L x 0.079" W (3.00mm x 2.00mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.5Ohm
  • Current Rating (Max)
    150mA
  • Impedance @ Frequency
    5.1 kOhms @ 10 MHz
  • Inductance @ Frequency
    100 μH @ 100 kHz
  • Voltage Rating - DC
    80V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.098" (2.50mm)