  • SRF0905-102Y
SRF0905-102Y
advertisement
Manufacturer No:
SRF0905-102Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SRF0905-102Y
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
SRF0905-102Y
Description:
CMC 1MH 800MA 2LN 1.5 KOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRF0905-102Y
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Number of Pins
    4
  • Material
    Polymer
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    SRF0905
  • Size / Dimension
    0.362Lx0.236W 9.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    50%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    6.3mm
  • Current Rating
    800mA
  • Frequency
    15MHz
  • Voltage - Rated AC
    80V
  • Inductance
    1 mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Impedance
    1.5kOhm
  • Element Configuration
    Dual
  • Current
    800mA
  • Max DC Current
    800mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Current
    800mA
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    310mOhm
  • Self Resonant Frequency
    15MHz
  • Impedance @ Frequency
    1.5kOhm @ 1MHz
  • Inductance @ Frequency
    1mH @ 100kHz
  • Height
    5mm
  • Width
    6mm