  • SRF2012A-261YA
SRF2012A-261YA
advertisement
Manufacturer No:
SRF2012A-261YA
HK JDW NO:
103-SRF2012A-261YA
Datasheet:
SRF2012A-261YA
Description:
BOURNS SRF2012A-261YA FILTER, COMMON MODE, 260R, 0.3A, SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRF2012A-261YA
  • Current Rating
    300mA
  • Impedance
    260Ohm
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    400mOhm
  • Impedance @ Frequency
    260Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.397mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2013
  • Series
    SRF2012AA
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Resistance
    260Ohm
  • Voltage - Rated DC
    50V