  • SRF2012-161YA
SRF2012-161YA
advertisement
Manufacturer No:
SRF2012-161YA
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SRF2012-161YA
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
SRF2012-161YA
Description:
CMC 350MA 2LN 160 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SRF2012-161YA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Material
    Steel
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    SRF2012A
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    160Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    1.2mm
  • Current Rating
    350mA
  • Base Part Number
    SRF2012
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    160Ohm
  • Current
    350mA
  • Max DC Current
    350mA
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    350mOhm
  • Impedance @ Frequency
    160Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.2mm