  • SR733ATTER887F
SR733ATTER887F
advertisement
Manufacturer No:
SR733ATTER887F
HK JDW NO:
430-SR733ATTER887F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 887mOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
SR733ATTER887F
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2512
  • Tolerance
    1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    887mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    3.16V
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    6332
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    0.9418V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    600μm
  • Length
    6.3mm
  • Width
    3.1mm