  • SR732ETTDR475F
SR732ETTDR475F
advertisement
Manufacturer No:
SR732ETTDR475F
HK JDW NO:
430-SR732ETTDR475F
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 7980
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SR732ETTDR475F
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    475mOhm
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    0.4873V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SR73
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±1%