  • SR301A223JARAP2
SR301A223JARAP2
advertisement
Manufacturer No:
SR301A223JARAP2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SR301A223JARAP2
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22nF Ceramic Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR301A223JARAP2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Height
    7.62mm
  • Width
    7.62mm