  • SQM200JB-75R
SQM200JB-75R
advertisement
Manufacturer No:
SQM200JB-75R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SQM200JB-75R
Datasheet:
SQM200JB-75R
Description:
75Ohm, 2W, Ceramic,
Step5Bar-code shipping tag
SQM200JB-75R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    SQM
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.276W 11.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    75Ohm
  • Composition
    Ceramic
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm