  • SPM5030T-1R5M-HZ
SPM5030T-1R5M-HZ
advertisement
Manufacturer No:
SPM5030T-1R5M-HZ
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SPM5030T-1R5M-HZ
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SPM5030T-1R5M-HZ
Description:
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Metal 9.2A 16.5mOhm DCR Automotive T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SPM5030T-1R5M-HZ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Metal
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SPM-HZ
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.197W 5.20mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    9.2A
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    16.5mOhm Max
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5.1A
  • Case/Size Code
    2020
  • Rated Current-Max
    9.2A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm