  • SPD74R-333M
SPD74R-333M
advertisement
Manufacturer No:
SPD74R-333M
HK JDW NO:
79-SPD74R-333M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 11164
Step5Bar-code shipping tag
SPD74R-333M
  • Depth
    7.8mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.6A
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    170mOhm Max
  • Max DC Current
    981mA
  • Height
    4.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SPD74R
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±20%