  • SP32R0FL
SP32R0FL
advertisement
Manufacturer No:
SP32R0FL
HK JDW NO:
792-SP32R0FL
Package:
6028 (15270 Metric), J-Lead
Datasheet:
SP32R0FL
Description:
SP, CGS Series, Wirewound, 2Ohm, 3.5W, ±1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SP32R0FL
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SP32R0FL .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    6028 (15270 Metric), J-Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SP, CGS
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.600Lx0.276W 15.24mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3.5W
  • Height Seated (Max)
    0.255 6.48mm