  • SP1812R-822G
SP1812R-822G
advertisement
Manufacturer No:
SP1812R-822G
HK JDW NO:
79-SP1812R-822G
Step5Bar-code shipping tag
SP1812R-822G
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SP1812R
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±2%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    842mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    842mA
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    280mOhm Max
  • Max DC Current
    842mA
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    724mA
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    4.826mm
  • Width
    3.4036mm