  • SP1008R-823J
SP1008R-823J
advertisement
Manufacturer No:
SP1008R-823J
HK JDW NO:
79-SP1008R-823J
Step5Bar-code shipping tag
SP1008R-823J
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    110mA
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    9.9Ohm Max
  • Max DC Current
    107mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Saturation Current
    163mA
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm