  • SP1008R-562G
SP1008R-562G
advertisement
Manufacturer No:
SP1008R-562G
HK JDW NO:
79-SP1008R-562G
Step5Bar-code shipping tag
SP1008R-562G
  • Factory Lead Time
    45 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    362mA
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    895mOhm Max
  • Max DC Current
    356mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Saturation Current
    613mA
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm