  • SP1008R-182K
SP1008R-182K
advertisement
Manufacturer No:
SP1008R-182K
HK JDW NO:
79-SP1008R-182K
Step5Bar-code shipping tag
SP1008R-182K
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SP1008R
  • Size / Dimension
    0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Resistance
    380mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    2.66mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    538mA
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    392mOhm Max
  • Max DC Current
    544mA
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm