  • VLP5610T-470MR29
VLP5610T-470MR29
advertisement
Manufacturer No:
VLP5610T-470MR29
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-VLP5610T-470MR29
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VLP5610T-470MR29
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VLP
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.197W 5.60mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    1.93Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    290mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.93Ohm Max
  • Max DC Current
    290mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    360mA
  • Case/Size Code
    2222
  • DC Current
    360mA
  • Diameter
    5mm
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm