  • SOMC20012K00FDC
SOMC20012K00FDC
advertisement
Manufacturer No:
SOMC20012K00FDC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SOMC20012K00FDC
Package:
DIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SOMC20012K00FDC
  • Package / Case
    DIP
  • Number of Pins
    20
  • Number of Terminations
    20
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.52W