  • SOMC1603200RGEJ
SOMC1603200RGEJ
advertisement
Manufacturer No:
SOMC1603200RGEJ
HK JDW NO:
866-SOMC1603200RGEJ
Step5Bar-code shipping tag
SOMC1603200RGEJ
    16
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.28W
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Elements
    8
  • Power Dissipation
    1.28W
  • Number of Resistors
    8
  • Voltage - Working
    50V
  • Length
    11.18mm