  • SOMC1603150RGDC
SOMC1603150RGDC
advertisement
Manufacturer No:
SOMC1603150RGDC
HK JDW NO:
866-SOMC1603150RGDC
Step5Bar-code shipping tag
SOMC1603150RGDC
    16
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.28W
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Height
    1.14mm
  • Length
    11.18mm
  • Width
    7.62mm