  • SOMC1601150RGRZ
SOMC1601150RGRZ
advertisement
Manufacturer No:
SOMC1601150RGRZ
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SOMC1601150RGRZ
Package:
DIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SOMC1601150RGRZ
  • Package / Case
    DIP
  • Number of Pins
    16
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.2W
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Resistors
    10
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    80mW
  • Height
    1.14mm
  • Length
    11.18mm
  • Width
    7.62mm