  • SOGC20012K70GDC
SOGC20012K70GDC
advertisement
Manufacturer No:
SOGC20012K70GDC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SOGC20012K70GDC
Package:
Molded
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SOGC20012K70GDC
  • Package / Case
    Molded
  • Number of Pins
    20
  • Number of Terminations
    20
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    2W