  • SMW5470RFT
SMW5470RFT
advertisement
Manufacturer No:
SMW5470RFT
HK JDW NO:
792-SMW5470RFT
Package:
5329 (13573 Metric), J-Lead
Datasheet:
SMW5470RFT
Description:
FIXED RESISTOR SMW, CGS Series, Wirewound, 470Ohm, ±1%, -80°C~280°C
Quantity:
In Stock : 5352
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMW5470RFT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    5329 (13573 Metric), J-Lead
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -80°C~280°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    SMW, CGS
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.287W 13.50mmx7.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    470Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    5W
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Case Code (Imperial)
    5329
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Height
    6.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.280 7.10mm