  • SMSC-2R0M-01
SMSC-2R0M-01
advertisement
Manufacturer No:
SMSC-2R0M-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-SMSC-2R0M-01
Package:
Datasheet:
SMSC-2R0M-01
Description:
Quantity:
In Stock : 15402
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMSC-2R0M-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    24mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Military Standard
    Not
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Inductance
    2 μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • Max DC Current
    4A
  • Lead/Base Style
    Axial
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    24MOhm
  • Inductance-Nom (L)
    2 µH
  • DC Current
    4A
  • Length
    17mm