  • SMS12PDH1
SMS12PDH1
advertisement
Manufacturer No:
SMS12PDH1
Manufacturer:
SOURIAU-SUNBANK
HK JDW NO:
766-SMS12PDH1
Package:
Datasheet:
SMS12PDH1
Description:
3 Rows Plug Black 12 Positions Free Hanging (In-Line) Male or Female Crimp SMS Polyamide
Quantity:
In Stock : 250
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SMS12PDH1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    3
  • Voltage - Rated
    2kV
  • Additional Feature
    TRIM TRIO
  • Fastening Type
    Latch Lock
  • Contact Finish - Mating
    NOT SPECIFIED
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Contact Type
    Male or Female
  • Mixed Contacts
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Total Number of Contacts
    12
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    60.6mm
  • Current Rating
    5A
  • Contact Gender
    Male
  • Empty Shell
  • Operating Supply Voltage
    2kV
  • Insulation Resistance
    5GOhm
  • Row Spacing
    0.200 (5.08mm)
  • Note
    Contacts Not Included
  • Contact Termination
    Crimp
  • Length
    72mm
  • Width
    18.6mm