  • SMM02070C5609FBP00
SMM02070C5609FBP00
advertisement
Manufacturer No:
SMM02070C5609FBP00
HK JDW NO:
878-SMM02070C5609FBP00
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SMM0207 Series, Thin Film, 56Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4443
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMM02070C5609FBP00
    MELF, 0207
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    METAL FILM
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.2mm