  • SMM02070C2209FBP00
SMM02070C2209FBP00
advertisement
Manufacturer No:
SMM02070C2209FBP00
HK JDW NO:
878-SMM02070C2209FBP00
Package:
MELF, 0207
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SMM0207 Series, Thin Film, 22Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 847
Step5Bar-code shipping tag
SMM02070C2209FBP00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    76.997305mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    SMM0207
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    350V
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Diameter
    2.2mm