  • SMM02070B3907JBP00
SMM02070B3907JBP00
advertisement
Manufacturer No:
SMM02070B3907JBP00
HK JDW NO:
878-SMM02070B3907JBP00
Package:
MELF, 0207
Description:
SMM0207 Series, Thin Film, 390mOhms, 1W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SMM02070B3907JBP00
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    390mOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Length
    5.7912mm
  • Width
    2.2mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Supplier Device Package
    MELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    SMM0207
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±5%