  • SMM02040E8250BB300
SMM02040E8250BB300
advertisement
Manufacturer No:
SMM02040E8250BB300
HK JDW NO:
878-SMM02040E8250BB300
Description:
SMM0204 Series, Thin Film, 825Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
SMM02040E8250BB300
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    825Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Military Standard
    Not
  • Length
    3.6mm
  • Width
    1.4mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%