  • SMM02040D4751CB100
SMM02040D4751CB100
advertisement
Manufacturer No:
SMM02040D4751CB100
HK JDW NO:
878-SMM02040D4751CB100
Description:
SMM0204 Series, Thin Film, 4.75kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
SMM02040D4751CB100
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    4.75kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Width
    1.4mm